dlaczego warto się zarejestrować?
skontaktuj się z nami...
login:
hasło:
zapomniałeś/aś hasło?
załóż nowe konto
dodaj reproduktora
dodaj reproduktora do ulubionych
Starosta z Wielgowa
Rasa: Chart Polski
Imię: Starosta
Przydomek: z Wielgowa
Wiek: 13 lat
Umaszczenie: płowe
Badania: Wolny od PRA
Oddział: Wrocław
Ojciec: Filon Arcturus
Osiągnięcia ojca: MŁCHPL CHPL
Matka: Boginka Arcturus
Osiągnięcia matki: MŁCHPL CHPL
Opis:
Nasz chart polski Starosta odziedziczył wszystkie najlepsze cechy swoich dalszych i bliższych przodków - jest psem rosłym, samczym, efektownym w wyrazie, bardzo eleganckim w ruchu, o mocnej kości i doskonałych proporcjach. Posiada szlachetną głowę z wyraźnym romańskim profilem i prawidłowym zgryzem nożycowym. bardzo dobre umaszczenie oczu, nosa i sierści (gęsta, krótka z prawidłowym podszerstkiem, płowa, gdyż tą barwę cenimy u chartów polskich najbardziej), doskonałe w kształcie uszy, szyję prawidłowej długości elegancko noszoną i przechodzącą w prawidłową linię grzbietu, mocny grzbiet, bardzo głęboką klatkę piersiową o długim, wyraźnym mostku, brzuch podkasany, kończyny przednie doskonale kątowane, tylne z bardzo dobrym napędem, prawidłowo zawinięty ogon.
W domu Starosta idealnie zna swoje miejsce w sforze, jest psem czujnym, ale niekonfliktowym, oddanym nam - swoim właścicielom, jednak nie poddańczo uległym, chowającym się po kątach, a godnie partnerującym domownikom w każdym momencie rodzinnego zycia. Wszyscy uwielbiamy przyglądać mu się jak wypoczywa blisko nas w dumnej pozie Sfinksa.
W stosunku do obcych ludzi jest bardzo spokojny i zrównoważony, choć nieufny. Z pewnością nigdy nie zaatakuje nikogo pierwszy, niesprowokowany.
W stosunku do obcych zwierząt posiada silnie rozwinięty instynkt terytorialny - potrafi być agresywny, ale wyłącznie w obronie swojego terytorium. Jest chętny do zabawy, ciekawy nowych doświadczeń i doznań na obcym terenie. W domu najchętniej wyleguje się w słońcu na swoim balkonie, gdzie z wysokości pierwszego piętra może mieć czujne baczenie na najbliższą okolicę, przyjaźnie witać bliskich i groźnie poszczekiwać na obcych, wzbudzając zachwyt zarówno jednych jak i drugich.
Starosta pojawia się również na ringach wystawowych, odnosząc tam mniejsze i wieksze sukcesy. Ma na swoim koncie tytuły Championa Polski i Rumunii, otwarte championaty trzech innych krajów. W przyszłym roku mamy nadzieję zakończyć nasze starania o Interchampionat i Multichampionat.
Obcowanie ze Starostą to czysta przyjemność.

Posiada następujące tytuły:
* Champion: Polski, Rumunii,
Hodowla ABIGEUS
Właściciel hodowli: Aneta Drozdowska
Telefon: 517082822
Oddział: Wrocław
e-mail: napisz wiadomość
WWW: brak
GG: brak
Skype: brak
Miejscowość: Wrocław
(woj. Dolnośląskie)
......................................................................................................................................................................................................
| Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt | Misja | Pomoc |